DAÜ Hakkında

 Sıkça Sorulan Sorular

Doğu Akdeniz Üniversitesinde kaç fakülte, yüksekokul, ön lisans, lisans yüksek lisans ve doktora programı bulunmaktadır?

DAÜ'de 12 Fakülte ve 4 Yüksekokulda toplam, 108 ön lisans ve lisans, 96 yüksek lisans ve doktora programı bulunmaktadır.

DAÜ'nün programları T.C. YÖK tarafından onaylı mıdır?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) tek devlet üniversitesi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 1979 yılında eğitim hayatına başlamış olup tüm programları T.C YÖK tarafından onaylanmıştır.

DAÜ'nün akreditasyonları ve üyelikleri nelerdir?

Üniversitemiz, yüksek öğrenim kurumu olmanın gereği olarak eğitim kalitesinin geliştirilmesine büyük önem vermektedir. Uluslararası akreditasyon, denklik ve üyelikler vizyonunun bir parçası olan üniversitemiz, tüm akademik ve yönetsel birimlerinde bu doğrultuda başarılar elde etmiş veya bu yönde çalışmalarına devam etmektedir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Senatosu'nun 15/384-1 sayılı kararı ile, Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin "Avrupa Bölgesindeki Yüksek Öğretimle İlgili Belgelerin Tanınmasına İlişkin Sözleşmeyi" prensip olarak kabul etmesine ve bu sözleşmenin gereklerinin mevzuata uygulanabilmesi için gerekli çalışmayı başlatmasına oybirliği ile karar verilmiştir.

Akreditasyonlar, Denklikler, Sıralamalar, Üyelikler

DAÜ’de Akredite edilmiş programlar hangileridir?
DAÜ Dünya’da üniversite sıralamasında kaçıncıdır?

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 7. Yıllık U.S. News & World Report Dünyanın En İyi Üniversiteleri Sıralaması 2021’de 1,148’inci sırada yer aldı.

DAÜ ABD Listelerinde Dünyanın En İyi 1,200 Üniversitesi Arasında

DAÜ Web Siteleri

FAQ-About-EMU