Hizmetler

   


 

Muhaceret İşlemleri (Öğrenci İkamet İzni)

 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir yükseköğretim kurumunda ön lisans, lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görecek olanların öğrenci ikamet izni başvurusu yapması gerekmektedir.
 • Muhaceret işlemlerini başlatabilmeniz  için  aktif öğrenci statüsünde olmanız gerekmektedir.
 • Kişisel bilgilerinizi Öğrenci İşleri Müdürlüğünde bulunan bölüm masanızdan güncelleyiniz.
 • Bilgiler güncellendikten sonra gün içerisinde veriler KKTC İçişleri Bakanlığı online sistemine aktarılmış olacaktır.
 • KKTC İçişleri Bakanlığı sayfasına erişim sağladıktan sonra ''şimdi kayıt ol'' kısmına tıklayıp açılan sayfa üzerinden istenilen bilgileri doldurup kayıt işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Giriş yapmak için tıklayınız: https://permissions.gov.ct.tr/
 • İstenilen bilgiler tamamlandıktan sonra kullanıcı kodu ve şifreniz için tarafınıza e-posta yada telefon yoluyla bilgileriniz gönderilecektir. Bu bilgiler doğrultusunda muhaceret sayfasına giriş sağlayabileceksiniz.
 • Muhaceret sayfasına giriş sağladıktan sonra ilk olarak sağlık raporunuzu onaylamanız gerekmektedir. Eğer sağlık raporunuz var ise PDF formatında sisteme yükleyiniz.
 • TC uyruklu öğrenciler için alınan sağlık raporları tam teşekküllü devlet veya üniversite hastahanelerinden alınması gerekmektedir.(geçerlilik süresi 2 yıldır.)
 • Alınan sağlık raporları tüberküloz için akciğer skopisi veya akciğer grafisi ile HCV-HİV-HBSAG-RPR tetkiklerini içermelidir.(alınan raporlar alındıkları tarihten itibaren 2 ay geçerlidir.)
 •  3. Ülke vatandaşı öğrencilerimiz ise sağlık raporlarını muhaceret sisteminin yönlendirdiği sağlık kuruluşlarında yapacaklardır.(geçerlilik süresi 1 yıldır)
 • Sağlık raporlarını sisteme yükledikten sonra ilgili Devlet Hastahanesine raporlarıın teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Devlet hastanesi sağlık raporları birimi yüklenen sağlık raporunu değerlendirip işlemin devam etmesini sağlayacaktır. Laboratuvar tetkik sonucu KKTC Sağlık Bakanlığı'nın yürürlükte bulunan Sağlık Kurumları Ücretler Tarifesi Tüzüğü'nde belirtilen tek hekim raporu ücreti üzerinden onaylanacaktır. Ancak, Bakanlığın ilave tetkik isteyeceği durumlarda Sağlık Kurumları Ücretler Tarifesi Tüzüğünde düzenlenen ücret tarifesine göre tam ücret ödeyecekler.
 • Sağlık Raporu olmayan öğrenciler, sağlık raporu alabilmek için Öğrenci İzinleri Otomasyon Sistemi üzerinden işlem yapacaktır.
 • Sisteme yüklenen raporlar Sağlık Bakanlığının onayının ardından bir sonraki aşamaya ilerleyeceksiniz.
 • Hazır olan öğrenci izin belgeleri ile ilgili bilgi, kayıt esnasında belirtmiş olduğunuz telefon numarası veya e-posta adresinize gönderilecektir.
 •  Muhaceret İşlemlerini tamamlayan öğrenciler ikamet izin belgelerini kendi muhaceret işlemleri portallarından alabilirler.
 •  Daha detaylı bilgi  için muhaceret işlemleri klavuzunu inceleyiniz.  (https://permissions.gov.ct.tr/documents/help_tr.pdf)    

 

Kampüs Kart  İşlemleri

Kampüs Kart Nedir ?

Kampüs yaşamını kolaylaştırmak için düzenlenen , Üniversitemiz ile KOOP Merkez Bankasıyla ortak  çalışma sonucu oluşturulan ve kart sahibi kişinin  hem kampüs içerisinde  hem de  kampüs dışında çeşitli olanaklardan  yararlanmasını sağlayan ayni zamanda kişinin DAÜ öğrencisi olduğunu gösteren bir öğrenci kartıdır.

Nerelerde Kullanılır?

·  Kampüs girişlerinde

   Kütüphane Geçişlerinde

·  Yemekhane v,Kafeterya ve Restaurantlarda

·  Spor Salonunda

· Kampüs içerisinde bulunan  Çamaşırhanelerde (DAÜ 2 , DAÜ 4 , DAÜ Kız )

·  Daü Deniz Tesisleri (Beach Clup)

Nasıl temin edilir?

·  Üniversiteye yeni kayıt yaptıran önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile üniversiteye       yatay geçiş veya dikey geçiş ile gelen öğrenciler için başvuru yapılmaksızın kart basımı   yapılır.            

 ·  Öğrenciler kartlarını Öğrenci İşleri Müdürlüğünde bulunan Kampüs Kart gişesinden  veya  KOOPBANK  şubesinden teslim alırlar.

Kartın Avantajları nelerdir?

· Öğrenci kimlik kartıdır.                                                                                                                                           

 · Kampüste güvenli ve hijyenik, nakitsiz kullanım sağlar.                                                                                         · Kampüs içi ödeme kartıdır.                                                                                                                                       ·  Geçiş sistemlerinde temassız  işlem ile okutarak kişi kendi yetkisi  doğrultusunda geçiş  sağlayabilir.     · Çamaşırhanede güvenli ve hijyen açısından sağlıklı  kulanım sağlar.

Geçerlilik süresi nedir?

·  Öğrenci kimlik kartlarının geçerlilik süresi öğrencinin mezuniyeti ve ilişiğinin kesilmesi ile kartların           kampüs kart olarak kullanım süresi sona erer.

·  Geçerlilik süresi dolan kartlar Üniversite hizmetlerinde kullanılamaz ancak kartların KOOP Bank   kartı     özelliği devam eder.

·   Akademik yıl bandrolü yenilenmemiş olan kartların geçerlilik süresi sona erer.

· Öğrenci kartlarının her akademik yılın başında kullanım süresinin geçerli olabilmesi için kaydını tamamlayan öğrencilerin Öğrenci Hizmetleri Ofisinden akademik yıl bandrolünü almaları gerekir.

Kampüs Kart'a Nasıl Para yüklenir?

 · Öğrenci İşleri Müdürlüğü,Öğrenci Hizmetleri Ofisi                                                                                         · DAÜ 2 Yurdu

Kampüs Kart kullanımında öğrenci Yükümlülükleri nelerdir?

·  Kampüse giriş-çıkışlarda kullanımı zorunludur.

· Kartın sınavlarda yanınızda bulundurulması ve gösterilmesi  zorunludur.

·  Her akademik yılın başında ,kartın arkasında bulunan ve aktif yılı gösteren akademik yıl  bandrolünün yenilenmesi için Öğrenci İşleri Müdürlüğü,Öğrenci Hizmetleri ofisine  başvuru yapılması gerekir.

·  Kartlar, öğrenci Doğu Akdeniz Üniversitesine  kayıtlı olduğu sürece  geçerlidir.

·  Kaydını yenilemeyen öğrencinin bilgileri DAÜ Kart  Merkezi' ne aktarılır ve kartın iptali  sistemden sağlanır.

·  Kendine ait kimlik kartını başkasına kullandıran öğrenci hakkında ilgili disiplin hükümleri uygulanır.

Kayıp/çalıntı/arıza/yenileme durumlarında ne yapılması gerekir?

·  Kartın kayıp,çalıntı,arıza veya yenileme durumunda Öğrenci İşleri Müdürlüğü, Öğrenci Hizmetleri Ofisine gelip kayıp formu doldurularak  ve KOOPBANK'ın müşteri temcilci hattına (0392 600 0202) başvuru yapılmalıdır.

 

Diploma Onay İşlemleri

Dileyen öğrencilerimiz için mezuniyet sonrasında diploma onay işlemleri Öğrenci Hizmetleri Ofisi tarafından yürütülebilmektedir. Diploma Onay işlemleri için detaylı bilgi ve forumlar tarafınıza mezuniyet mektupları ile gönderilmektedir. Diploma onay işlemleri En kısa sürede ve en güvenilir şekilde sizin tercihiniz doğrultusunda tarafınıza kargolanır ya da elden teslim edilir.


 

Çağrı Merkezi

Doğu Akdeniz Üniversitesi Çağrı Merkezi, arayan kişilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda , gelen çağrılara kalite standartlarında  hizmet vererek memnuniyet sağlamaktadır. Çağrı merkezimizden merak edilen  tüm konularda bilgi alabilirsiniz; 

Telefon Numarası: +90 392 630 11 11
Çalışma Saatleri: Hafta İçi 08:00 – 17:00


DAÜ Web Siteleri

Services0229-8640