Hizmetler

 


 

Muhaceret İşlemleri

Öğrenci Hizmetleri Ofisi olarak, muhaceret işlemlerinin okulumuz bünyesinde yapabilme imkanı sunmaktayız. Her dönemin basında muhaceret işlemleri için Kaymakamlık, Hastane ve Vergi Dairesi Memurları ofisimize gelerek  muhaceret işlemleri için öğrencilere hizmet vermektedirler. 


 

Öğrenci Kimlik Karti İşlemleri

  • Kampüs kart nedir?
  • Nerede kullanilir?
  • Kampüs karta nasil para yüklenir?
  • Avantajlari nelerdir?
  • Geçerlilik süresi nedir?
  • Kampüs kartimi nasil  alabilirim?
  • Kampüs kartimi kullanirken sorumluluklarim nelerdir?
  • Kayip /çalinti / ariza / yenileme durumunda ne yapmaliyim?
  • Kampüs dişinda kartimin bana sağladiklari nelerdir?
  • Kampüs kartimla nerelerde indirimden yararlanabilirim?


 

KKTC Sağlık Sigortasi İşlemleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında yapılan anlaşmaya göre Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri KKTC sağlık sigortası kapsamındadır. KKTC uyruklu olmayan tüm öğrenciler Öğrenci Hizmetleri Ofisi'nden sağlık hologramlarını edinebilmektedirler.


 

Diploma Onay İşlemleri

Dileyen öğrencilerimiz için mezuniyet sonrasında diploma onay işlemleri Öğrenci Hizmetleri Ofisi tarafından yürütülebilmektedir. Diploma Onay işlemleri için detaylı bilgi ve forumlar tarafınıza mezuniyet mektupları ile gönderilmektedir. Diploma onay işlemleri En kısa sürede ve en güvenilir şekilde sizin tercihiniz doğrultusunda tarafınıza kargolanır ya da elden teslim edilir. 

Çağrı Merkezi

Doğu Akdeniz Üniversitesi Çağrı Merkezi, arayan kişilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda , gelen çağrılara kalite standartlarında  hizmet vererek memnuniyet sağlamaktadır. Çağrı merkezimizden merak edilen  tüm konularda bilgi alabilirsiniz; 

Telefon Numarası: +90 392 630 11 11
Çalışma Saatleri: Hafta İçi 08:00 – 17:00 

Kriz Masası

Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak başlatılmış bir yardımlaşma oluşumudur. Öğrencilerin başına gelebilecek sağlık sorunu, kaza veya günlük problemlerin kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Kriz anında her türlü işleyiş (asayiş, tıbbi ve manevi yardım, hasar tespiti, kurumlar arası bilgi paylaşımı, iletişim hızlılığı ve müdahale gibi) bu merkezden yürütülür. Bunun yanında öğrencilerin gündelik hayatlarında yaşadıkları sorunlar, akademik ve/veya ailevi problemler, üniversite dahilinde ve haricinde oluşan tüm sıkıntılarıyla yakından ilgilenmeyi ve çözüm üretmeyi hedefler. 

Ziyaretci Kabulü

Üniveritemizde öğrenim gören 3. Ülke vatandaşlarının, birinci derece yakınlarının kendilerini ziyaret edebilmeleri için gerekli yazışmaları yapar. Öğrenciler  bu işlem için dilekçe yazarak Öğrenci İşleri Müdürlüğünde bulunan bölüm masalarına vermeleri gerekmektedir. Bu dilekçe ile birlikte  gelecek olan ziyaretçilerin pasaport  bilgilerini ve ülkemize geliş tarihlerini de bildirmeleri yeterli olacaktır.Services0229-8640